Twój pierwszy lot samolotem

2
1553

Przed Tobą pierwszy lot samolotem? Nie wiesz jak odpowiednio się do niego przygotować?

Przedstawiam 5 krótkich rad, które Ci pomogą.

Zapoznaj się z regulaminem związanym z odpowiednią zawartością bagażu podręcznego.  Należy pamiętać, aby wszystkie płyny umieścić w pojemnikach do 100ml i osobno w przeźroczystych woreczkach. Mowa tu o wszelkiego rodzaju kosmetykach i napojach.

Pamiętaj o dokumentach. Nie zapomnij o zabraniu swoich dokumentów. Są one niezbędne do otrzymania karty pokładowej.

Czytaj uważnie. Ważne jest, aby śledzić mijane przez nas na lotnisku znaki i tablice. Dzięki temu po prostu się nie zgubisz.

Kontrola bezpieczeństwa nie jest taka straszna. Polega ona na wyjęciu wszystkich elektronicznych, oraz metalowych przedmiotów do specjalnego pojemnika. Kontrolerzy mogą Cię poprosić również o zdjęcie paska lub butów, ponieważ mogą one zawierać metalowe elementy.

Wymiary bagażu podręcznego. Do kontroli bagażu również wliczamy jego wymiary. Nie mogą one przekroczyć dopuszczalnej normy, w innym wypadku poniesiemy wysoką karę pieniężną.  Dokładne wymiary sprawdzisz w regulaminie wybranego przez Ciebie przewoźnika.

Paulina Radwan

2 KOMENTARZE

  1. … I don’t know about this Obama cat, man…..I read in a spam e-mail that he was a Muslim………………………………… Yet, he is polling higher or even with the war hero. So, either a large portion of voters could care less about the Muslim angle or enough people hate McCain at this point to vote for the devil. Thanks Bush!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ