5 pomysłów na mniej oczywiste walentynkowe prezenty

0
1588
Kiedy zastanawiamy się nad walentynkowymi prezentami, zwykle w pierwszej kolejności myślimy o biżuterii, kwiatach czy perfumach. Jeśli jednak tym razem chcesz podarować swojej drugiej połówce coś naprawdę wyjątkowego, mamy dla Ciebie propozycję – postaw na wspólnie spędzony czas i przeżycia, które będziecie razem wspominać. Podsuwamy kilka pomysłów, które udowadniają, że do upominków z okazji święta zakochanych można podejść inaczej. Jak?

 

Tajemniczo

Jeśli Twoja ukochana lubi być zaskakiwana, ciekawym pomysłem będzie wspólna kolacja… w ciemności! Gdy nagle tracimy zdolność widzenia, wyostrza się między innymi nasz węch i smak, które mają kluczowe znaczenie dla odbioru kulinarnych wrażeń. Wówczas nawet znajome potrawy zadziwiają. Podobnie jest z napojami – nic więc dziwnego, że w wybranych lokalach także różnego rodzaju trunki można degustować w ciemnościach. Innym pomysłem dla lubiących tajemnice i niestandardowe sytuacje, będzie wizyta w tak zwanym escape roomie – wspólne rozwiązywanie zagadek i walka z czasem będzie niepowtarzalną przygodą.

Tematycznie

Twój partner kocha zagadki, ale niekoniecznie chcecie wcielać się w detektywów? Sprezentuj mu gadżet związany na przykład z Sherlockiem Holmesem, jak chociażby ciepły koc przypominający słynne drzwi do mieszkania przy Baker Street 221B. Oczywiście takie akcesoria mogą również dotyczyć każdej innej książki, serialu czy filmu. – Ciekawym pomysłem na Walentynki, pokazującym, że dobrze znamy naszą drugą połówkę, będzie podarowanie kreacji nawiązującej do jej ulubionego bohatera. Może to być sukienka zbliżona do tej, którą nosiła aktorka występująca w ukochanej komedii romantycznej naszej wybranki albo strój przypominający filmową scenę, którą tak podziwia nasz partner – podpowiada Agnieszka Śliwka z centrum outletowego FACTORY Poznań – W tym kontekście warto zwrócić też uwagę na dodatki i gadżety. Przed zakupami przyjrzyjmy się więc, jaki naszyjnik, okulary, zegarek czy muszkę nosiła wybrana postać, a następnie sprawdźmy, czy w aktualnej ofercie popularnych sklepów nie znajdziemy czegoś podobnego – dodaje. Ten pomysł możecie dodatkowo rozbudować i w Walentynki zaaranżować cały tematyczny wieczór.

Niedorzecznie

Twoja ukochana nie ma ulubionego bohatera lub Wasz gust w tej kwestii zupełnie się różni? W takim razie zafundujcie sobie po prostu miły dzień. Jak go zaplanować? Tutaj wszystko zależy od Was, bo to Wy macie się dobrze bawić. Jeśli więc uznasz na przykład, że wypad na lodowisko albo wrotki to świetny pomysł i spodoba się Wam obojgu, nie przejmuj się tym, że według niektórych będzie to trochę niedorzeczne czy dziecinne. Dla Was wspólne próby jeżdżenia na łyżwach mogą być bardzo romantyczne – przecież w ten sposób pomagacie sobie nawzajem, podtrzymujecie i ciągniecie ku górze, gdy jedno z Was upada – zupełnie jak w związku! Również niepozorna, a ostatecznie magiczna może okazać się wizyta w planetarium, gdzie razem poczujecie się niczym bohaterowie filmu „La La Land” otoczeni gwiazdami. Sporo emocji i radości, choć w nieco bardziej dynamiczny sposób, może przynieść Wam też wizyta w wesołym miasteczku, a tam na przykład przejażdżka kolejką górską lub małymi samochodzikami.

Ekstremalnie

Dla niektórych rollercoaster to już ekstremalna rozrywka. Jeśli jednak Twój partner to miłośnik mocnych wrażeń, pomyśl na przykład o skoku ze spadochronem lub na bungee. Możecie też wspólnie unieść się do chmur i podziwiać piękne widoki podczas lotu samolotem lub balonem. Natomiast dla tych, którzy od bujania w obłokach wolą bardziej przyziemne, a nawet podwodne klimaty, proponujemy lekcję nurkowania. Na pewno będzie to ciekawe przeżycie, a może i początek nowej wspólnej pasji, która kiedyś doprowadzi Was do podziwiania raf koralowych na Karaibach?

Podróżniczo

Skoro jesteśmy przy egzotycznych wyjazdach – może wolisz wakacje już teraz, choć niekoniecznie połączone z nurkowaniem? W takim razie doskonałym pomysłem będzie podarowanie drugiej połówce (i sobie) na Walentynki wyjazdu tylko we dwoje. Niezależnie od tego, czy pozwolicie sobie na tygodniowy urlop, wolny weekend albo jednodniową wycieczkę, na pewno będzie to miła odmiana i choć na chwilę zmienicie otoczenie. – Chcąc podarować wspólne wczasy, możemy zaaranżować wręczenie prezentu tak, by radość z niego była podwójna – najpierw ze stylowej walizki bądź torby podróżnej, która już sama w sobie będzie stanowić praktyczny upominek, a następnie z ukrytych w niej biletów lotniczych czy folderu z biura podróży dotyczącego miejsca, które od zawsze chciała odwiedzić nasza druga połówka – mówi Agnieszka Śliwka z poznańskiego FACTORY.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ