„5 PYTAŃ DO…” PAWEŁ ZIĘBA

0
6388

Rozmowa z Pawłem Zięba – stylistą, fryzjerem, właścicielem salonu kosmetyczno-fryzjerskiego „Paweł Zięba Hair Design”.

R.G.: Zawsze zadajemy to pytanie, więc w Pana przypadku nie będzie inaczej.  Słowo „Fejm” – Co Pana zdaniem oznacza ono w dzisiejszym społeczeństwie? Czy przyjęło się ono w naszym kraju?

P.Z.: Sposób życia-działania, pasje, poświęcenia i sukcesy tym właśnie jest dla mnie ,,Fejm”.

R.G.: Jestem ciekawy jak i po czym można rozpoznać dobrego stylistę w dziedzinie fryzjerstwa? Jakie cechy go wyróżniają?

308A8973MRphoto-2

 

P.Z.: Dobry stylista to przede wszystkim pasjonat, który w oparciu o wiedzę z zakresu rzemiosła i polot artystyczny dobiera i wykonuje fryzurę dobraną indywidualnie. Dziś prawie wszystko jest ,,szyte na miarę” nawet puszki coca-coli są personalizowanie żeby jeszcze lepiej trafić w gust odbiorcy. Fryzura musi być dopasowana do rodzaju włosów, kształtu twarzy i budowy czaszki, kolor ma podkreślać kolor oczu i odcień skóry, a sposób stylizacji włosów na co dzień musi odpowiadać stylowi życia. Fryzura jest integralnym elementem nas samych, widocznym od razu, który sygnalizuje otoczeniu naszą pozycję (wysoko zaczesane mówią: wiem czego chcę i niczego się nie boję! ), a nawet humor danego dnia.

R.G.: Zapewne zgodzi się Pan ze mną, że do każdego rodzaju włosów należy podchodzić indywidualnie. Z jakimi problemami spotykają się najczęściej fryzjerzy?

P.Z.: Najczęstszymi problemami są słaba kondycja włosów i zbyt skrajny kolor. Każda usługa w moim salonie poprzedzona jest rozmową, na spokojnie, bez pośpiechu. Najpierw wysłuchujemy marzeń klientów o ich fryzurze niezależnie od możliwość (np. włosy są za krótkie) kolejno oceniamy kondycję włosów i przedstawiamy nasz punkt widzenia. Zawsze najistotniejsze jest zdrowie włosów! Jeśli włosy są za czarne lub za białe należy je sprowadzić do poziomu modnego, zdrowego i nie sztucznego, który usatysfakcjonuje klienta.

R.G.: Jakie trendy będą obowiązywały w rozpoczętym 2015 roku?

P.Z.: Trendy na 2015? Eklektyzm x100 + dużo naturalności + szalone akcenty.

Tu należy się kierować własnym poczuciem estetyki. D&G pokazali luźne, kobiece koki z żywymi kwiatami, Calwin Klein zaproponował fryzury jak dla baletnicy ale roztrzepanej wersji, Balmein przywrócił do łask tzw. ,,wet look” czyli włosy stylizowane na mokre, Tom Ford pokazał kobietę dziką, rockową i pewną siebie której fryzura jest pełna objętości i dynamiki, na wybiegach pokazały się także warkocze w wielu formach, kucyki i sploty. Jedynym wspólnym elementem jest najnowszy trend pt. ,,natural look” czyli włosy jak od Diora tzn. suszone wiatrem. Reasumując: włosy takie na jakie masz ochotę i czas, a ideologia sama się dopasuje.

R.G.:  Czy można w kilku zdaniach odpowiedzieć na pytanie : Jak skutecznie i odpowiednio dbać o włosy?

P.Z.: Dekalog

– Pierwsze i najważniejsze!!!! Pokochaj siebie, swoje włosy i całe swoje ciało!!!!!

– Nie nadużywaj zabiegów chemicznych i termicznych (dekoloryzacja i prostownica)

– Myj włosy dobrym szamponem zawsze wzdłuż włosów i nie pierz ich a jedynie delikatnie ugniataj

– Zawszy używaj odżywki (nigdy od nasady)

– Używaj kosmetyków bez spłukiwania-mleczka, spraye, oleje

– Susz włosy z głową do dołu i zawszy wzdłuż włosów

– Znajdź chwilę na pielęgnację np. raz w tygodniu spa dla włosów

– Używaj dodatków do włosów – opaski, spinki, fascynaty

– Upinaj włosy w luźne koki = wygoda + sexy look

– Bezdyskusyjnie każdego dnia uśmiechaj się do swojej fryzury!

Rozmowę przeprowadził

Rafał Grzyb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ