Bez torebki jak bez ręki

0
1591

Torebek damskich jest tak mnóstwo, jak innych dodatków do każdego stroju. Ich wzory można liczyć w tysiącach, jak nie w setkach tysięcy. Jak wiadomo, torebka damska jest nieodłącznym przyjacielem każdej kobiety. Rzadko się zdarza, żeby jakakolwiek kobieta jej przy sobie nie miała. Z reguły kobiety musza przy sobie mieć mnóstwo niezbędnych im rzeczy, a torebka daje im ogromną wygodę, gdyż nie musza ich nosić w rękach. Mogą wrzucić do torebki co im się tylko podoba. To doskonałe dopełnienie każdego stroju na przeróżne okazje. Mają one swoje podstawowe wzory i wielkości, które upiększane i ubarwiane są na różne sposoby. Nie bez powodu kobiety mówią, że bez torebki czują się jak bez ręki.

Idąc zwykłą ulicą, rozglądając się na wszystkie strony, nie znajdziemy kobiety, która by przy sobie nie miała torebki. Jedne zawieszają je na ramieniu, inne przewieszają przez tułów, trzymają w ręce lub pod pachą. Na pewno wiele mężczyzn zastanawia się po co kobiecie torebka, jeśli im wystarczy tylko kieszeń spodni lub marynarki. Otóż kobiety to osoby bardzo przewidywalne. W swojej torebce maja wszystko to, co może się w każdej chwili przydać. Torebka to jaskinia pełna skarbów. Gdyby kilka kobiet wyrzuciło z własnych torebek zawartość i zrobiły konkurs na najdziwniejsza rzecz znajdującą się w niej, to z pewnością nie byłoby zwyciężczyni. Każda coś ma, co z reguły nie powinno się znaleźć w damskiej torebce. Torebka daje kobiecie niezależność. To zwieńczenie każdego stroju i tak zwane przedłużenie jej ręki. Kobieta elegancka, nie może przecież nosić w ręce telefonu, kosmetyczki, czy portfela.

Na świecie nie istnieje chyba kobieta bez torebki. Można powiedzieć, że kobieta i torebka, to jak symbioza grzyba z drzewem. Duet od dzieciństwa, aż po grób. Nie przeszkadza w tym nawet zmienność kobiet, bo jak nie ta torebka, to będzie inna, ale na co dzień jej towarzystwo jest niezbędne. Można nawet zauważyć zależność pomiędzy kobietą a jej torebką. Jeśli kobieta chce błyszczeć, jej torebka tez błyszczy, kobieta chce przebojowo zdobywać świat, jej torebka tez taka jest. Damska torebka, to kobieca broń. Nie bez powodu w wielu filmach lub w codziennym życiu kobieta posługuje się nią niczym przedmiotem do samoobrony. Podczas napadu pierwsze co, to torebka pomaga kobiecie się wyzwolić, kilka uderzeń torebką z pewną zawartością i bandyta zostaje unicestwiony. Wiele mężczyzn śmieje się, ze kobiety noszą w torebkach cegły, bo są czasami niezwykle ciężkie. Dlatego zawsze i wszędzie kobieta miała, ma i będzie mieć torebkę przy sobie.

Artykuł zamieszczony dzięki uprzejmości serwisu 4damy

artykuł pochodzi z serwisu www.artykuly.marleny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ