„Bridget Jones. Szalejąc za facetem”

0
1548

Bridget Jones pokochana przez tak wiele kobiet powraca!

Kontynuacja „Dzienniku Bridget Jones” oraz „W pogoni za rozumem” to już trzecia odsłona przygód naszej bohaterki. Obie książki cieszyły się ogromnym powodzeniem, tak było również z najnowszą. Wreszcie wszyscy fani Bridget mogli się przekonać jak potoczyło się jej życie.

Zmian jest wiele. Od zdarzeń z poprzedniej wersji minęło 20 lat. Bridget ma już pięćdziesiąt jeden lat i niestety wkroczyła w wiek średni. Wychowuje dwójkę dzieci, synka o imieniu Billy oraz młodszą córkę Mabel. Daniel Cleaver został ojcem chrzestnym dwójki dzieci. Bohaterka zderza się z wieloma problemami dzisiejszego świata, robi wszystko aby być samotną, a zarazem idealną matką oraz na nowo odkrywa swoją seksualność.

Cała książka jest napisana w zabawny sposób, a bohaterka próbuje odpowiedzieć sobie na takie pytania jak:

CO ROBIĆ, gdy sześćdziesiąte urodziny twojej przyjaciółki wypadają w tym samym dniu, co trzydzieste urodziny twojego chłopaka?
CZY LEPIEJ UMRZEĆ od botoksowego zakażenia czy z samotności, będącej skutkiem zmarszczek, których nie potraktowało się botoksem?
CZY WSKAZANE JEST układać włosy suszarką, gdy jedno z twoich dzieci ma wszy na głowie?
CZY JEŻELI posmarujesz sobie dłonie emulsją lip plumper, to też ci się powiększą jak usta?

Książka uzyskała wiele pozytywnych recenzji w najpopularniejszych magazynach modowych.

Pisze o nim między innymi magazyn ELLE:
,,Dużo się zmieniło w życiu kochanej przez wszystkich londyńskiej singielki, od kiedy jej Dziennik po raz pierwszy oczarował świat w 1998 roku. W Szalejąc za facetem, bohaterka Helen Fielding jest już wdową z dwójką dzieci, kontem na Twitterze i <<chłopczykiem zabawką>> – ale wciąż jest czarująco zagubiona w świecie”.

Oraz VOGUE:
,,Komediowe talenty Fielding – a nade wszystko jej wrażliwość na wszystko, co w naszej współczesnej kulturze staje się właśnie modne i potencjalnie, począwszy od Twittera, a skończywszy na internetowych portalach randkowych – po raz kolejny dochodzą tu do głosu. Książka niesie w sobie pozytywną energię nadzwyczaj rzadką we współczesnych powieściach”.

Paulina Radwan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ