Domowe sposoby na żółte plamy

0
6090

Żółte plamy na koszulkach w okolicach pach to zmora większości kobiet. Nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale także są trudne do usunięcia.
Jak domowymi sposobami się ich pozbyć? Przeczytaj nasz poradnik.

Najważniejsza zasada – zacznij działać od razu.
Kiedy plama jest świeża dużo łatwiej się jej pozbyć. Kiedy tylko zobaczysz żółte przebarwienia nie dopuść by plama utrwaliła się na tkaninie
Aby nie dopuścić do powstawania takich plam powinnaś odczekać i zakładać bluzkę dopiero po wyschnięciu antyperspirantu.

Ocet
Warto spróbować usunąć plamy używając octu.
Nalej na plamę odrobinę octu, odczekaj ok . 15 minut, posyp pożółkłe miejsca proszkiem do prania i energicznie zapierz.

Pasta z octu i sody
Jeśli ten sposób się nie sprawdził możesz także przygotować pastę z octu i z sody oczyszczonej. Wymieszaj oba składniki w proporcjach 2:3 i nałóż na plamy. Mieszankę pozostaw na koszulce przez godzinę, a następnie wypierz dokładnie ubranie.

Soda z wodą utlenioną
Innym sposobem by pozbyć się żółtych plam z białych koszulek jest mieszanka sody z wodą utlenioną.
Roztwór z sody, wody utlenionej i zwykłej wody powinien być przygotowany w proporcjach 1:1:1. Całość nałóż na plamy, odczekaj ok godziny i wypierz tkaninę w letniej wodzie.

Pasta do zębów
Nie masz pod ręką sody, octu lub wody utlenionej? Użyj pasty do zębów.
Natrzyj nią plamy, a po upływie 15 minut wypłucz ubranie i wypierz w pralce. Pamiętaj by użyć pastę do zębów, w której składzie znajduje się soda.

Amoniak
Możesz także wykonać roztwór z amoniaku i letniej wody. Proporcje to 1 łyżeczka amoniaku na 1 litr wody. Zapierz plamę płatkami mydlanymi i roztworem, a następnie wypierz tkaninę w pralce.

Sól
Jeśli Twoja bluzka jest wykonana z delikatnego materiału możesz namoczyć tkaninę w roztworze z soli kuchennej. Po upływie 10 minut wypierz bluzkę ręcznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ