Doskonałe sposoby na zdrowy sen!

0
2085

Masz problem z zasypianiem? Wstajesz każdego dnia jednak czujesz się niewyspany? Zobacz ciekawe porady co robić by każdego dnia czuć się wypoczęty!
Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią ilość snu. Osoba dorosła potrzebuje około 8 godzin, nastolatki do 10 godzin, a dzieci powinny spać nawet do 13 godzin!
Najlepsza temperatura do spania to 17-19 stopni Celsjusza. Nie zapomnij o odpowiedniej cyrkulacji powietrza i wentylacji w sypialni.
Żeby skutecznie zregenerować swoje siły, warto zafundować sobie rytuały relaksacyjne. Doskonała będzie kąpiel czy czytanie książki. Przed snem unikaj kontaktu z komputerem czy tabletem. Badania dowiodły, że to urządzenia takie niekorzystnie wpływają na zasypianie.
Wybierz na kolację lekkie, małokaloryczne posiłki.  Produkty takie jak czekolada, czarna herbata, gazowane napoje mogą niepotrzebnie Cię pobudzić.
Aktywność fizyczna jest dobra dla Twojego organizmu, jednak nie zalecamy uprawiania sportu bezpośrednio przed snem.
Unikaj długich drzemek w trakcie dnia.  Przez drzemki możesz zaburzyć swój rytm snu i mieć problemy z zasypianiem.
Zmień intensywne światło w sypialni. Postaw na stonowane oświetlenie, które ukoi Twoje zmysły. Doskonałym sposobem by zrelaksować się wieczorem może być zapalenie kadzidła zapachowego o delikatnym zapachu.

Paula Kliś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ