„Dziewczyna z pociągu” – bestseller!

0
2204

Podmiejski pociąg do Londynu, wśród pasażerów znajduje się główna bohaterka książki Pauli Hawkins — „Dziewczyna z pociągu” — Rachel, nieatrakcyjna, gruba i bezrobotna. W drodze powrotnej bywa najczęściej pijana.

Bohaterka bezustannie przygląda się życiu ludzi zamieszkujących domy wzdłuż torów. W jednym z nich mieszka jej były mąż ze swoją nową żoną i córeczką.

Żeby nie myśleć o przeszłości, Rachel obserwuje życie młodej pary mieszkającej obok Toma i Anny. Jess i Jason są młodzi i piękni, wyglądają na bardzo szczęśliwych. Jednak pewnego dnia Rachel dostrzega, że Jess całuje się z innym mężczyzną. Kilka dni później dowiaduje się z gazet, że kobieta zaginęła. Stało się to tego samego wieczora, którego główna bohaterka wróciła do domu z rozbitą głową i dziurą w pamięci spowodowaną nadmierną ilością alkoholu.

Paula Hawkins świetnie potrafi budować napięcie, a jej główna bohaterka to naprawdę mistrzostwo. Roztrzęsiona, niemal niepoczytalna alkoholiczka, która na własne życzenie rujnuje sobie życie, jest skłonna do kłamstw, a jednocześnie całkowicie bierna Rachel to znakomita ofiara. Czytelnik w pewnym momencie nie wie, czy jest ona ofiarą, czy może agresorem.

W książce pojawiają się zwroty akcji i mylenie tropów, bo z chwili na chwilę, czytelnik czuje się zagubiony i sam nie wie, jak rzeczywiście ocenić poszczególne postacie.

Pojawia się tu wiele motywów, traum i przemocy, jak przystało na prawdziwy thriller. Ale kto tak naprawdę jest czarnym charakterem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ