Dźwiękowe feng shui

0
2223
  • Wykorzystanie feng shui — chińskiej sztuki planowania przestrzeni — pomaga osiągnąć harmonię poprzez mądre wykorzystanie dźwięku
  • Muzyka działa na emocje — ale właściwe rozmieszczenie urządzeń audio w naszym domu to już prawdziwa sztuka wymagająca wiedzy naukowej
  • Rozmieszczenie w całym domu systemu odtwarzania dźwięku w wielu pomieszczeniach firmy Sony zgodnie z zasadami feng shui to doskonała metoda na aktywowanie, wzmocnienie, zharmonizowanie i kontrolowanie przepływu energii (chi)

„Dźwiękowe feng shui” to rozwinięcie chińskiej sztuki planowania przestrzeni, umożliwiające głębsze zrozumienie zależności między dźwiękiem i muzyką a panującą w domu harmonią, nastrojem i siłami witalnymi domowników. Okazuje się, że wystarczy właściwy zestaw urządzeń do odtwarzania muzyki — taki jak system odtwarzania dźwięku w wielu pomieszczeniach firmy Sony — i jego odpowiednie rozmieszczenie, aby zapewnić sobie życie w większej harmonii.

Jan Cisek, specjalista od „dźwiękowego feng shui”, wyjaśnia: „Dźwięk to drgania. Dźwięk to energia (chi). Przepływ energii w domu jest niezwykle ważny, wpływa na każdy aspekt życia: na relacje rodzinne, życie miłosne, karierę, na poczucie szczęścia.Warto się zastanowić, jak wyglądają nasze mieszkania. Każdy z nas na pewno zdaje sobie sprawę, że niektóre pomieszczenia czy przestrzenie sprawiają wrażenie mniej harmonijnych, pogrążonych w stagnacji, blokujących naszą aktywność. W każdym z takich miejsc można zastosować »dźwiękowe feng shui«.”

Oto sześć podstawowych wskazówek Jana Ciska dotyczących „dźwiękowego feng shui”

1. Określ najważniejsze miejsca swojego mieszkania, aby poprawić swoje życie

Nałóż tę siatkę feng shui (tzw. bagua) na plan swojego mieszkania czy pokoju tak, aby drzwi pomieszczenia znalazły się na dole kartki. Drzwi zawsze znajdą się w przestrzeni wiedzy, kariery lub znajomych.

Bogactwo Sukces Związki
Rodzina Zdrowie Plany
Wiedza Kariera Znajomi
drzwi drzwi drzwi

Zastanów się, jakie aspekty Twojego życia wymagają zmiany na lepsze, i odnieś to do dziewięciu obszarów na siatce pomieszczenia. Zastanów się, gdzie najlepiej byłoby ustawić elementy systemu odtwarzania dźwięku w wielu pomieszczeniach firmy Sony, by wpłynąć pozytywnie na konkretne sfery swojego życia.

Masz wątpliwości? Główne elementy systemu możesz umieścić w tej części, która jest dla Ciebie najważniejsza — albo tak, aby wzmocnić energię w miejscu, w którym spędzasz najwięcej czasu. Jeśli na przykład w sypialni umieścisz urządzenia do odtwarzania muzyki w przestrzeni związanej ze związkami i miłością, możesz wprowadzić więcej harmonii i namiętności to tej sfery swojego życia.

2. Pokój dzienny / salon: twórczy wypoczynek

Co masz w domu: „pokój dzienny” czy „salon”? Różnica jest zasadnicza.

Możesz połączyć obie te funkcje, umieszczając muzykę w centralnym punkcie tej przestrzeni. Wybierz muzykę, która jednocześnie pobudza Twoją kreatywność i pozwala Ci odpocząć.

Rodzaj muzyki to kwestia bardzo indywidualna — każdy z nas różnie reaguje na różne rodzaje muzyki. Wybierz taką, która poprawi Twoje samopoczucie, pobudzi aktywność, doda energii, pozwoli się rozluźnić, pomoże w twórczym myśleniu, stworzy romantyczny nastrój… Wszystko zależy od tego, czego w danej chwili potrzebujesz.

Głośniki ustaw w rogach pokoju — w ten sposób możesz wypełnić muzyką całe pomieszczenie, a dźwięk będzie bardziej miękki i przestrzenny, lepiej podziała na Twoje zmysły, poszerzy świadomość i da poczucie spokoju oraz odprężenia.

3. Kuchnia/jadalnia: nakarm się dźwiękiem

Funkcją kuchni i jedzenia jest nie tylko odżywianie, ale także łączenie ludzi. Niezależnie od liczby osób przy stole włącz muzykę, która doda Ci sił — albo taką, która pomoże rozwijać i wzmacniać Waszą przyjaźń w czasie gotowania i jedzenia. Dzięki produktom przenośnym, takim jak SRS-X77, możesz teraz umieścić źródło dźwięku blisko kuchenki i sprawić, aby dobre wibracje dodawały smaku temu, co gotujesz.

4. Sypialnia: harmonia snów

Żadne pomieszczenie w domu nie ma takiego wpływu na nasze dobre samopoczucie jak sypialnia. To nasz prywatny azyl, miejsce, w którym chronimy się przed światem, przestrzeń symbolizująca komfort i bezpieczeństwo.

Łagodna, uspokajająca muzyka przed spaniem pozwoli Ci odprężyć się i rozluźnić, dzięki czemu bez kłopotu zapadniesz w zdrowy sen. Z kolei rano warto włączyć coś bardziej żywego i dynamicznego — coś, co pozwoli Ci wstać z łóżka z uśmiechem na ustach i cieszyć się nowym dniem.

Dla maksymalnej wygody warto umieścić elementy systemu blisko łóżka.

Można także ustawić głośniki przy oknie, co pomoże maksymalnie wykorzystać muzykę i wypełnić całą sypialnię harmonią dźwięku. Takie przestrzenne, wypełniające pokój brzmienie pomoże rozluźnić mięśnie i będzie dobrą zachętą do zdrowego snu.

5. Łazienka: wykąp się w najczystszym dźwięku

W łazience myjemy się i oczyszczamy — a odpowiednia muzyka może oczyścić atmosferę pomieszczenia i odświeżyć Cię równie skutecznie, jak prysznic oczyszcza Twoje ciało. Do porannego prysznica wybierz coś dynamicznego i pełnego energii; przy uspokajającej, wieczornej kąpieli słuchaj bardziej relaksującej muzyki.

6. Ogród: wzmocnij odgłosy natury albo zagraj coś imprezowego

Badania wykazały, że spędzanie czasu na łonie natury pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i poczucie szczęścia. Wielu muzyków w swojej twórczości nawiązuje do naturalnych dźwięków przyrody.

Takie dźwięki – szmer płynącej wody, śpiew ptaków, szum wiatru — możesz oczywiście odtwarzać w domu, ale możesz także wzmocnić za ich pomocą feng shui swojego ogrodu, tarasu czy balkonu.

A jeśli zapraszasz gości, wypełnij cały dom i ogród muzyką odpowiednią na imprezę. Umieść w całym domu bezprzewodowe głośniki i spraw, aby każde pomieszczenie brzmiało dźwiękami wybranych przez Ciebie utworów.

Sony oferuje szeroki wybór urządzeń i systemów do odtwarzania dźwięku w wielu pomieszczeniach. W naszej ofercie można znaleźć odpowiedni produkt do każdego pomieszczenia w domu — od eleganckich, bezprzewodowych głośników, takich jak przenośny SRS-X77 czy obsługujące dźwięk o wysokiej rozdzielczości SRS-X88 i SRS-X99, poprzez amplitunery wielokanałowe STR‑DN860 i STR-DN1080, po listwy głośnikowe HT-NT3 i HT-ST9, zestawy hi-fi CMT-SX7 i podstawy pod telewizor z systemem głośników HT-XT3. Co więcej, dzięki technologii Google Cast możliwe jest odtwarzanie muzyki ze smartfona lub tabletu na zewnętrznych głośnikach. Do odtwarzania można też użyć technologii Bluetooth® albo funkcji łączenia jednym dotknięciem przez NFC.

Jan Cisek

Mgr Jan Cisek (FSSA) to znany konsultant feng shui i psycholog środowiskowy, który w obu tych dziedzinach ma już ponad 25 lat doświadczenia. Mieszka w Londynie, pracuje na całym świecie. Wśród jego klientów są celebryci i wielkie firmy. http://www.fengshuilondon.net

Biuro Prasowe Sony Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ