Ferie zimowe w podróży

0
1765

Jak co roku ferie zimowe rozpoczynają się od stycznia i kończą w marcu. Przez te 3 miesiące wszyscy rodzice chcą zapewnić swoim pociechom jak najwięcej atrakcji i starają się zaplanować ferie tak aby ich dzieci spędziły je aktywnie.

Najczęstszym wyborem polaków na zimowy wyjazd jest Zakopane nazywane zimową stolicą Polski. W Zakopanem jest wiele atrakcji również dla najmłodszych. Jedną z ciekawszych ofert jest przedszkole narciarskie HSKi. Oferuje nam kursy narciarskie dla najmłodszych pod opieką wykwalifikowanej kadry. Atrakcjami przedszkola narciarskiego HSKi jest między innymi pociąg śnieżny, wioska lapońska, oraz klub pingwina. Wyjeżdżając z pociechami możemy sami wybrać się na stok i być spokojnym, że nasze dzieci spędzą aktywnie i bezpiecznie dzień.

Jeżeli mieszkamy w górach, a jazda na nartach jest dla nas zimową codziennością możemy wybrać się ze swoimi dziećmi do Warszawy. W Warszawie znajduje się Centrum Nauki Kopernik. To właśnie tam możemy odkryć świat na nowo. Jest to interesujące doświadczenie dla dorosłych, jak i dzieci. W ferie 2015 Centrum Nauki Kopernik przygotowało dla nas jeszcze więcej atrakcji. Jest to między innymi wystawa Mikroświat, lub warsztaty Szyfry. Podczas tych warsztatów możemy dowiedzieć się więcej o sekretnych przekazach oraz szyfrowaniu wiadomości. Wycieczka do takiego miejsca rozwija kreatywność, wyobraźnie jak i pogłębia wiedzę dziecka.

Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie wyjechać wraz ze swoimi dziećmi. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wyjazd dziecka na obóz. Coraz bardziej popularne w Polsce stały się obozy za granicą. Jedną z tegorocznych propozycji jest wyjazd do Austrii dla dzieci w wieku 12-18 lat. Jest to nietypowy obóz, ponieważ jest połączony z nauką jezyków obcych.W przykładowym programie takiego obozu jest jazda na desce, nauka języka, basen oraz różne gry i zabawy edukacyjne. W ten sposób ferie naszego dziecka mogą być aktywne, a zarazem edukacyjne.

Wybierając formę spędzania ferii zimowych dla swojego dziecka trzeba jednak pamiętać przede wszystkim o szczęściu dziecka.

 

Paulina Radwan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ