Grzybica stóp – jak się przed nią chronić?

0
1500

Ponad 42% Polaków cierpi z powodu grzybicy – to poważny problem, który nasila się wraz z nadejściem lata.

Grzybicą stóp może zarazić się praktycznie każdy. Czynnikami zwiększającymi ryzyko infekcji są duża wilgotność i wysoka temperatura, dlatego narażeni na zachorowanie jesteśmy szczególnie latem. Większą ostrożność powinny zachować osoby korzystające z ogólnodostępnych basenów, saun czy siłowni.

Aby ustrzec się przed tą chorobą, należy koniecznie pamiętać o podstawowych zasadach higieny osobistej. Grzybica przenosi się przez bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego bardzo ważne jest np. używanie klapek pod prysznicem, posiadanie osobnych ręczników, własnych nożyczek do paznokci oraz butów.

Powinniśmy również wystrzegać się syntetycznych materiałów – szczególnie, w przypadku obuwia i skarpetek. Pamiętajmy, że jeśli jedna osoba wśród domowników jest zarażona, ryzyko infekcji wielokrotnie wzrasta.

Pierwsze objawy w przypadku grzybicy to zaczerwieniona bądź piekąca skóra, pękający naskórek i nadmierna potliwość. Zamiast jednak doprowadzać do stanu chorobowego, warto się przed infekcją odpowiednio zabezpieczyć.

Profilaktycznie stosowane kremy i maści, nie tylko nawilżą skórę stóp, ale przede wszystkim uchronią nas przed grzybicą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ