iPhone 6 – czego możesz się po nim spodziewać?

0
1439

Najnowszy smartfon od Apple uważany jest za najlepszy z dotychczasowych iPhone’ów. Telefon idealnie leży w dłoni i prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, jednak jak każdy sprzęt nie jest bez wad.

Użytkownicy narzekają głównie nie do końca przemyślane umiejscowienie głośnika, wejścia na słuchawki.

Recenzent z The Verge uważa, że model ten jest o znacznie bardziej praktyczny od poprzednika, jednak aż prosi się o noszenie w etui, który przykryłby nieestetyczne plastikowe ramki z tyłu obudowy.

Wielu miłośników sprzętu Apple ma tylko jedno życzenie – dłuższy czas pracy na akumulatorze. Jednak, iPhone 6 ich spełni ich oczekiwań. Przy standardowym użytkowaniu wytrzymuje średnio zaledwie niecałe dziewięć godzin.

„iPhone 6 to jeden z najcieńszych smartfonów na rynku. Jest wykonany porządnie i bardzo dobrze trzyma się go w dłoni. Pod względem ergonomii przegrywają jednak moim zdaniem choćby z HTC One” – uważa dziennikarz Tech Radar.

Kolejną rzeczą, na którą skarżą się użytkownicy jest odstający obiektyw aparatu, który utrudnia położenie telefonu na płasko.

Najbardziej widoczną różnicą w porównaniu do poprzednika iPhone’a 6  jest wyświetlacz. W porównaniu z wersją 5S urósł do 4,7-cala, a jego rozdzielczość wynosi 1334×750 pikseli. The Verge zwraca uwagę na doskonałą widoczność nawet w jasnym oświetleniu. Dużym plusem jest także niewielka grubość słuchawki, dzięki czemu wygodniej korzysta się ze sprzętu.

Atrakcyjną innowacją jest obsługa łączności NFC, dzięki czemu iPhone 6 może pełnić funkcję zbliżeniowej karty płatniczej. Niestety z tej funkcji mogą korzystać głównie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, gdyż to właśnie tam doszło do porozumienia z firmami odpowiedzialnymi za transakcje bezgotówkowe.

Paula Kliś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ