Jak dbać o brodę?

0
2549

Świadoma decyzja o zapuszczeniu brody to pierwszy krok do jej posiadania.
Potrzeba około 4 tygodni, aby zarost zaczął okalać twarz i nabierać kształtu. To trudny okres, w którym nie raz można odczuć dyskomfort. Tu z pomocą przychodzą toniki i olejki, ponieważ ich składniki doskonale odżywiają skórę i włosy, kojąc przy tym swędzenie.

W czasie zapuszczania brody bardzo ważny jest sen. Sen jest naturalnym cyklem regeneracji organizmu ludzkiego, a w czasie snu broda rośnie najszybciej.

Kolejnym czynnikiem jest odpowiednia dieta. Zarost jest jak mięśnie – żeby rosnąć potrzebuje budulca w postaci białka. Aby zarost nabrał okazałości i grubości należy spożywać dużo produktów o wyższej zawartości białka jak np.: ryby, jajka, nabiał, fasola. Trzeba także pić dużo wody, aby organizm oczyszczał się szybciej z toksyn.

Przy dbaniu o brodę należy unikać stresu, ponieważ to jeden z głównych czynników wypadania włosów. Przez stres organizm spowalnia procesy regeneracji i spada jego odporność.

W momencie, kiedy zarost jest już odpowiedniej długości należy go czesać. Czesanie brody sprawia, że włosy stają się oczyszczone z zanieczyszczeń i drobinek skóry, mieszki włosów stają się mocniejsze, a to sprawia, że rośnie on bardziej obficie.

Brodę należy regularnie myć, najlepiej naturalnymi mydłami lub specjalnymi mydłami dedykowanymi do zarostu. Wskazana jest również pielęgnacja olejkami lub tonikiem.

Sen, dobra dieta, mycie i rozczesywanie to nie wszystko. Bardzo ważnym aspektem jest także przycinanie, ponieważ nie każdy włos rośnie z identyczną prędkością. Skracanie i przycinanie brody to nieodłączny element hodowania zarostu. Należy to robić co jakiś czas, ponieważ włos regularnie podcinany nie rozdwaja się i jest mocniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ