Jak skutecznie olejować włosy?

0
1473

Olejowanie włosów to nic innego jak wcieranie w nie odpowiedniej ilości olejków, które odżywiają włosy oraz je regenerują od cebulki po same końcówki. W tym celu zaleca się stosowanie takich olejków jak: olejek kokosowy, arganowy rycynowy, awokado. Sposobów i metod olejowania jest bardzo dużo, każdy z nich wpływa na inną część włosa i w nieco inaczej go odżywia.

Najskuteczniejsze olejowanie to takie, gdy olejek jest podgrzany, a włosy są ciepłe i suche. W tym celu najlepiej jest nieco podgrzać olejek, a włosy ocieplić, np. suszarką. Olejek nałóż na ciepłe włosy, wetrzyj go w cebulki, załóż foliowy czepek i owiń ciepłym ręcznikiem. Najprościej ręcznik podgrzać za pomocą żelazka lub przewieś go przez grzejnik. Po godzinie można zdjąć turban, umyć włosy i pozostawić do wyschnięcia.

Jeżeli zależy Ci na odbudowie końcówek włosa, olejek nakładaj na suche końcówki włosów. Postaraj się wetrzeć olejek, w tym celu użyj około 2 ml olejku. Możesz pozostawić go na noc i zmyć dopiero rano.

Olejek stosuje się również na wilgotne, ciepłe włosy. Po nałożeniu olejku przygotuj foliowy czepek oraz ręcznik. Z turbanem na głowie możesz siedzieć najdłużej jak to możliwe, ale nie krócej niż 30 minut.

Dobrym sposobem jest również moczenie włosów w ciepłej wodzie z odrobiną olejku lub dodanie kilku kropel do odżywki do włosów.

W.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ