Kilkudniowe wypady – czyli gdzie w Polsce ciekawie spędzić weekend

0
2205

Zbliżają się wiosenne weekendy, gdy pogoda się poprawi wielu z nas zaczyna korzystać z wiosennej aury, wybierając się w kilkudniowe podróże. Warto przypomnieć kilka ciekawych miejsc, do których można wybrać się na weekend, polecamy niewielkie Polskie miasta i barwne wiejskie regiony. Jakie miejsca warto odwiedzić?
1. Jezioro żywieckie wraz z okolicznymi miejscowościami: Żywiec, Tresna, Międzybrodzie Balskie i Żywieckie. Jezioro powstało na skutek zalania mniejszych wsi. Warto odwiedzić to miejsce, gdyż znajdują się tam liczne kąpieliska oraz przystań jachtowa. To naprawdę piękne miejsce, w którym można odpocząć od zgiełku miasta.
2. Trójwieś Beskidzka: Koniaków, Istebna, Jaworzonka leżą w scenerii Beskidu Śląskiego, są centrum kultury beskidzkiej, słyną z zachowania tradycji regionalnych, m.in. kulinariów oraz tradycji koronczarskich.
3. Szczególnie polecamy Park Etnograficzny w Sanoku. Warto go odwiedzić, gdyż jest największym muzeum na świeżym powietrzu w Polsce, na 38 hektarach znajduje się ponad 100 drewnianych budowli w stylu łemkowskim i bojkowiskim.
4. Toruń jest niedużym polskim miastem, w którym znajduje się co niemiara atrakcji turystycznych. Zaliczany jest do czołówki najpiękniejszych polskich miast. Zdaniem dziennikarzy NationalGeographic, to jedno z najpiękniejszych miejsc w kraju.

W.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ