Majówka z dziećmi

0
1642

Do majówki niespełna miesiąc. Wielu z nas ma już zaplanowany dłuższy weekend, jednak większość będzie planowała go na ostatni moment. Zorganizowanie takiego weekendu nie jest proste, a szczególnie problematyczne staje wówczas, gdy podróż trzeba dostosować do potrzeb dzieci. Poniżej znajdziesz kilka cennych rad, które udławią Ci organizowanie rodzinnego wyjazdu.  Dobra organizacja podróży to połowa sukcesu.

  1. Starannie zaplanuj podróż. Wybierz miejsce, do którego chcecie pojechać, rozplanuj każdy dzień tak, by dzieci się nie nudziły. Dobra zabawa poprawi Wam humory, a dzieci nie będą marudziły z nadmiaru wolnego czasu. Pamiętaj także o najpotrzebniejszych rzeczach: zrób listę przed wyjazdem, by w dzień pakowania o niczym nie zapomnieć.
  2. Spędzajcie czas aktywnie. Zachęcamy o aktywnego wypoczynku. Weekend przed telewizorem czy komputerem z pewnością nie jest dobrym pomysłem. Wybierzcie się na rowery lub spacer. Jeżeli pogoda dopisze, zorganizujcie wiosenny piknik, dzieci uwielbiają takie atrakcje. Niech ten wyjazd będzie prawdziwie rodzinny.
  3. Bądź gotowa na wszystko. Nawet jeżeli w pełni zaplanujesz weekend, przygotuj się, że coś może pójść niezgodnie z planem, to naturalna rzecz. Warto się na to przygotować: weź apteczkę, ubrania na cieplejszą/chłodniejszą pogodę. Bądź elastyczny podczas organizacji czasu, niekiedy warto zmienić jedną atrakcję na inną.

W.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ