Nadmorska elegancja – sekret stylu hampton

0
3151

Nie bez powodu wnętrza zainspirowane pięknem nadmorskich willi z luksusowej części wyspy Long Island stanowią tło kultowych komedii romantycznych i kanonów światowego kina. Urok klasycznych aranżacji, niczym z ekranizacji „Wielkiego Gatsby’ego” i powieści Nicholasa Sparksa, zagościć może również we wnętrzu mieszkania położonego w centrum miasta. W jaki sposób przeobrazić mieszkanie w nadmorski azyl w stylu hampton?

Kwintesencja szyku dopełniona nutą wakacyjnej sielanki – tak w skrócie można opisać styl hampton. Kluczem do osiągnięcia możliwie jak najbardziej zbliżonego do oryginału efektu jest staranne dopasowanie poszczególnych elementów.

W dobrym tonie

Absolutną koniecznością jest ograniczenie się do klasycznej, jasnej palety barw – szarości, beży, bieli, błękitów. Bardziej wyraziste kolory najlepiej wprowadzać pod postacią niewielkich niuansów, podtrzymujących nieco nonszalancki charakter całości. Ważne jest jednak, by nie przesadzić z fantazyjnymi dodatkami, gdyż styl hampton to przede wszystkim synonim niewymuszonej elegancji. Nie trzeba natomiast wcale stronić od zróżnicowanych wzorów. Wybór kilku nietuzinkowych deseni w podobnej kolorystyce nada aranżacji głębi, uwalniając wnętrze od jednobarwnej monotonii.

Prosto, lecz przytulnie

– Choć meble powinny charakteryzować się klasyczną i elegancką linią, ich surowy charakter przełamiemy łącząc ze sobą modele z różnych kolekcji. Tradycyjny zestaw wypoczynkowy w odcieniu śnieżnej bieli wzbogacą fotele o ekstrawaganckim, wzorzystym obiciu w stylu vintage. Natomiast wytworne wykończenia załagodzimy, decydując się na dodatki w stylu marynistycznym oraz świece i lampiony, będące źródłem ciepłego światła o zmroku – mówi Izabela Bożek z firmy Eurofirany.

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na posiadłość z bajecznym widokiem na piaszczystą plażę, doskonałym rozwiązaniem stanie się wykorzystanie obrazów przedstawiających nadmorski krajobraz. Strzałem w dziesiątkę są subtelne pejzaże, sporadycznie przełamane akcentem w intensywnym kolorze.
Jak w każdym wnętrzu mającym sprzyjać wypoczynkowi, także przy aranżacjach w stylu hampton niezastąpionym detalem są miękkie poduszki, wzorzyste pledy oraz puszyste dywany.

Więcej informacji o dodatkach aranżacyjnych, pasujących do każdego stylu znaleźć można na stronie internetowej: www.eurofirany.com.pl oraz na www.facebook.com/firma.eurofirany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ