Nie wstydź się swoich stóp!

0
1372

Po zimie skóra naszych stóp jest zazwyczaj szorstka, twarda, nieprzyjemna w dotyku. Spowodowane jest to tym, że przez cały dzień stopy „chowamy” w skarpetkach i ciepłych butach. Nieraz zimowe buty przegrzały nasze stopy, innym razem mróz dał się we znaki. Konsekwencją tego są popękane pięty oraz nieprzyjemna w dotyku skóra palców. Poniżej przedstawiamy kilka prostych, skutecznych sposobów, które szybko odświeżą Twoje stopy.

Systematycznie usuwaj nadmiar naskórka – w tym celu przynajmniej raz w tygodniu przygotuj ciepłą kąpiel dla stóp, dodaj do wody oliwę z oliwek, sól do kąpieli oraz olejki nawilżające. Po 15 minutach moczenia nałóż na stopy peeling oraz zastosuj tarkę z papierem lub oczkami.

Pamiętaj! Nie można usuwać naskórka zbyt często, gdyż szybciej narasta, a uszkodzona skóra jest podatna na grzybicę. Naskórek usuwaj raz w tygodniu!

Nawilżaj suchą skórę. Codziennie wieczorem nakładaj odpowiednią warstwę kremu nawilżającego, czekaj aż dokładnie się wchłonie!

Pękające pięty – jest na to sposób! Codziennie stosuj krem zmiękczający – taki, który w swoim składzie zawiera olejek jojoba, awokado, wyciąg z ziela szałwii, olejek migdałowy.

Na nadmiernie pocące się stopy idealnym sposobem jest spryskanie ich dezodorantem lub zastosowanie zasypki, którą możesz nabyć w aptece. Dzięki temu Twoje stopy nie powinny wydzielać przykrego zapachu.

W.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ