Plastyka powiek Madonna Lift

0
1759

Powłoka ciała okolicy narządu wzroku jest czterokrotnie cieńsza niż na innych obszarach ciała. Mięśnie mimiczne i okoruchowe są jedynymi z najciężej pracujących – nic dziwnego, że to w tym miejscu zazwyczaj tworzą się „kurze łapki”, znane także pod nazwą zmarszczek mimicznych. Ponadto, codzienne życie przepełnione stresem, brakiem snu czy nieodpowiednią dietą czynią skórę bardziej podatną na powstanie nieatrakcyjnych obrzęków i przebarwień.

Co to jest Madonna Lift?

Zabieg frakcjonowania laserowego CO2 metodą Madonna Lift polega na naświetleniu okolic skóry powieki górnej i dolnej. Wierzchnia warstwa naskórka zostaje odparowana, a jego głębsze warstwy podgrzane. Stymuluje to przebudowę oraz powstanie nowych włókien kolagenowych. Sama procedura, włącznie z lokalną aplikacją środka znieczulającego, trwa maksymalnie 30 minut. W tym czasie gałki oczne są zabezpieczone specjalistycznymi metalowymi nakładkami. Pobyt w klinice ogranicza się do zabiegu. Rekonwalescencja jest niemalże natychmiastowa – już następnego dnia można bezproblemowo wrócić do pracy lub innych obowiązków życia codziennego. Po 24 godzinach można nałożyć makijaż. W celu uzyskania najlepszych efektów stosuje się cykl 3-5 zabiegów w odstępach dwutygodniowym. Po trzech-czterech miesiącach można w pełni cieszyć się odmłodzonym wyglądem – skóra jest jędrniejsza i wygładzona, a powieki uniesione. Poranne obrzęki i cienie pod oczami będą należeć do przeszłości. Pojedyncza sesja kosztuje 300-1 500 zł i jest wykonywana w wielu miastach Polski (https://www.tourmedica.pl/kliniki/plastyka-laserowa-powiek-gornych/).

Pionierem metody jest dr. Bruce Katz, profesor dermatologii z The Mount Sanai School of Medicine oraz dyrektor tamtejszego Centrum Chirurgii Plastycznej i Laseroterapii. Prowadzi on także nowojorski „Juva Skin & Laser Center”. Znany jest z licznych wystąpień w amerykańskich programach telewizyjnych i częstych wywiadów. W czasie jednego epizodu „The Doctors” omawia metodę zabiegu Madonna Lift oraz dokonuje jego prezentacji na żywo. Zabieg wykonywany jest stosunkowo od niedawna, dlatego trudno określić jego dokładną efektywność długoterminową. Biorąc pod uwagę mechanizm procedury – przebudowę naturalnych włókien kolagenowych – jego twórca jest przekonany o minimum kilkuletnim okresie satysfakcji z wyników.
Przeprowadzono badanie na 24 kobietach: początkowo określiły satysfakcję ze stanu swojej twarzy na 2.1 ± 1.5 pkt (w skali 0-1-2-3-4-5-6, gdzie 6 oznacza najwyższe zadowolenie). Następnie, w ankiecie typu follow-up w 3 miesiące od zabiegu frakcjonowania laserowego CO2 skóry obszaru całej twarzy i szyi oceniły się na 5.1 ± 1.2 pkt. W wynikach widać istotną, korzystną dla pacjentek różnicę w samoocenie i znaczącą poprawę satysfakcji z wyglądu. Dodatkowo, w grupie Azjatów poddanych jednorazowemu zabiegowi frakcjonowania laserowego CO2 całej twarzy u 54% pacjentów efekt przeciw fotostarzeniu się skóry utrzymał się do 5 lat po procedurze.

Alternatywną formą plastyki powiek jest operacja chirurgiczna. (Rekonwalescencja trwa 10-14 dni, a efekty utrzymują się 10-20 lat. Cukrzyca, choroby tarczycy i niekontrolowane nadciśnienie są czynnikami wykluczającymi z procedury. Ceny wahają się od 2600 do 9000 zł. Innym, popularnym rozwiązaniem problemu zmarszczek mimicznych i opadniętych powiek jest wstrzyknięcie toksyny botulinowej. Na efekt botoksu trzeba czekać dwa tygodnie i trwają około pół roku. Przeciwwskazaniami są nadwrażliwość na składnik preparatu, schorzenia zapalne skóry (m.in. trądzik) i zaburzenia krzepnięcia – nie są to czynniki wykluczające z zabiegu Madonna Lift.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ