Praktyczna i wygodna kuchnia w …3 krokach!

0
2113

Urządzenie kuchni nie jest proste! Wie o tym każdy, kto pierwszą próbę urządzenia kuchni ma już za sobą. Na co trzeba zwrócić uwagę, by kuchnia stała się przyjaznym miejscem dla Ciebie i całej Twojej rodziny?

Po pierwsze: Starannie dobierz meble kuchenne. Zwróć uwagę na ich jakość, ważne  jest, by były one wykonane z najwyższej jakości materiałów, gdyż jest to jedno z najbardziej narażonych na uszkodzenia miejsc w mieszkaniu. Meble muszę idealnie pasować do wielkości kuchni, aby żadna przestrzeń się nie marnowała. Mierząc meble weź pod uwagę grubość płyt, z których są wykonane. Szuflady powinny mieć  blokadę wysuwania.

Po drugie: W wąskich kuchniach zaleca się układ mebli w kształcie L lub układ liniowy. W większych kuchniach zalecamy układ w kształcie litery U. Okno nie może być przytłoczone przez znajdujące się w jego pobliżu duże, ciężkie meble czy sprzęty. Przy oknie postaw niskie szafki. Na blat roboczy przeznacz około 80 cm długości. Rozplanuj układ tak, by lodówka, zmywarka i płyta grzewcza znajdowały się blisko siebie. To naprawdę praktyczne rozwiązanie.

Po trzecie: Zastanów się czy aby na pewno chcesz mieć w kuchni wyspę. Jest to dobre rozwiązanie, jednak wygodniejsze przy większych kuchniach. Zapewnij sobie maximum komfortu podczas gotowania. Ta myśl powinna przyświecać podczas projektowania kuchni. Wszystko co modne niekoniecznie musi być praktyczne w Twojej kuchni.

W.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ