Prosty sposób na dobór koloru mieszkania

0
1922

Dla wielu wybór właściwego koloru do pomieszczenia jest niezwykle trudny. Bogate oferty kolorystyczne producentów farb przerastają nie tylko mężczyzn, ale także niejedną kobietę. Nieustannie zmieniające się trendy powodują, że właściwy kolor pokoju, kuchni, salonu to prawdziwe wyzwanie. Jednak są pewne kolory zalecane do poszczególnych rodzajów pomieszczeń, może to ułatwić wykończenie mieszkania oraz zaplanowanie jego aranżacji.

Projektanci do kuchni zalecają kolor żółty oraz jego różne odcienie, w sypialni kolorem preferowanym jest niebieski, w przedpokoju dobrze prezentuje się czerwony, bordowy, natomiast w łazience ściany powinny pozostać białe. W salonie można zastosować zieleń, aczkolwiek tutaj dobór jest bardziej dowolny.

Jasne pomieszczenie będzie prezentowało się lepiej gdy zastosujesz chłodne kolory – stonują one nadmiar światła. Jeżeli jednak uwielbiasz bardzo jasne pomieszczenia i zależy Ci na dużej ilości światła, zdecyduj się na ciepły kolor farby.

W ciemnym pomieszczeniu koniecznie użyj ciepłego koloru, dzięki niemu uchronisz mieszkanie od ponurego, mrocznego klimatu.

Białe, beżowe, szare ściany są świetnym rozwiązaniem wówczas, gdy stawiasz na wyeksponowanie obrazów, pięknych mebli, obrusów, poduszek, kwiatów. Kolory te stanowią idealne tło dla dodatków. Pamiętaj jednak, że w swoim mieszkaniu masz się czuć dobrze, zatem przede wszystkim nie decyduj się na kolor, którego nie lubisz.

W.A

ZOSTAW ODPOWIEDŹ