Romantyczne miejsca w Polsce – nie tylko dla zakochanych

0
2063

Jeżeli szukasz uroczych, romantycznych miejsc, w których chciałbyś oświadczyć się ukochanej lub spędzić podróż poślubną nie musisz uciekać poza granice naszego kraju. W Polsce jest wiele malowniczych i przytulnych miejsc, które nieustannie przyciągają rzesze turystów. Nie każdy jednak potrafi dostrzec w tych miejscach ich czar i prawdziwe piękno. Które miejsca warto odwiedzić i dlaczego?

Wyspa Wolin

Wyspa Wolin znajduje się w obrębie Wolińskiego Parku Narodowego, ma 95 metrów klifów. Najpiękniejszym miejscem jest wzgórze Zielonka, z którego rozpościera się cudowny widok na okolicę. Warto wybrać się także do znajdującego się niedaleko Międzyzdrojów rezerwatu żubrów.

 Karpacz

Widok karkonoskich gór potrafi niejednemu zatrzymać dech w piersiach. Niepowtarzalny pejzaż przyrody urzeka turystów, którzy często wracają w to miejsce. Jest to idealne miejsce do odpoczynku od zgiełku miast. Będąc w tym miejscu warto wybrać się na Śnieżkę lub odwiedzić karpackie muzea.

 Przełom rzeki Dunajec

Przełom rzeki Dunajec przechodzi przez wapienne pasmo gór Pienin między Sromowcami Niżnymi a Szczawnicą. Do jednych z atrakcji należy Spływ Dunajcem, któremu towarzyszy wyjątkowy krajobraz i niepowtarzalne widoki. Miejsce to jest rajem dla kajakarzy, a także dla miłośników starych, niewielkich wiejskich kościołów.

W.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ