„Sansus per aquam” – kilka słów o SPA

0
1438

Łacińskie wyrażenie „Sansus per aquam” oznacza „zdrowie przez wodę”. Już w starożytni wiedzieli jak duże znaczenie dla organizmu ma dbanie o jego formę, kondycję i zdrowie. Ciało pielęgnowano na wiele różnych sposobów, ja ednym z nich były masaże oraz wodne kąpiele bądź kąpiele w parze wodnej. W średniowieczu zaprzestano tej praktyki, gdyż wówczas bardziej kładziono nacisk na rozwój duchowy. Współcześnie wraca się do praktyk starożytnych i takie miejsca jak SPA są bardzo popularne i chętnie odwiedzane.

Od kilku dobrych lat zabiegi SPA są dostępne dla wszystkich. Kiedyś kojarzono z luksusem dla zamożnych, dziś dzięki konkurencji ceny spadły i na relaks w SPA może pozwolić sobie niemal każdy. SPA pozytywnie wpływa na urodę, oczyszcza skórę, sprawia, że staje się bardziej miękka i nawilżona. Stosowana jest także do oczyszczania organizmu z toksyn, które wdychamy z powietrza, bądź dostarczamy do organizmu poprzez niezdrową żywność.

Ponadto SPA poprawia kondycję psychiczną. To świetny i skuteczny sposób na relaks. W salonach SPA stosowane są dodatkowe techniki relaksacyjne, np. aromaterapia lub muzykoterapia. Współcześnie poleca się ten sposób relaksu osobom pracującym w dużym stresie.

Wiele osób stosuje tzw. domowe SPA. Jest to jak najbardziej dobry pomysł na domowy relaks, jednak jego efekty nie będą tak skuteczne jak zabiegi w profesjonalnym SPA.

W.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ