Segregacja odpadów – cenne wskazówki

0
1891

Mimo, że segregacja odpadów jest już obowiązkowa, to nadal budzi wiele niechęci oraz kontrowersji. Powodem negatywnych reakcji jest przede wszystkim ciągły dylemat, jak właściwie należy segregować śmieci. Poniżej znajdziecie kilka cennych wskazówek, które ułatwią Wam tę nieprzyjemną czynność.

  1. Pojemnik na plastik/szkło – tutaj umieszczamy pojemniki plastikowe/szklane, jak się okazuje nie musimy ich płukać ani myć, gdyż podczas recyklingu ulegają one dokładnemu czyszczeniu. Pamiętajmy, by tego typu opakowania dokładnie opróżnić.
  2. Pojemnik na papier – w pojemniku tym zamieszczamy papier niepoplamiony przez tłuszcz i nie łączony z folią czy plastikiem. Takie opakowania, jak kartonik po mleku nadaje się do recyklingu, zatem bez obaw możemy wyrzucić go do pojemnika na papier.
  3. Odpady mieszane – do takiego pojemnika trafi większość opakowań wielomateriałowych, np. składających się z papieru, folii. Tutaj umieszczamy także bardzo zniszczony i poplamiony papier, tłuste opakowania oraz żywność.

W.A.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ