Styl chalet – górska chatka w wersji de luxe

0
2448

Wnętrza urządzone w stylu chalet zainspirowane są wysokogórskimi kurortami, które opływają
w ekskluzywne dodatki i drogie wykończenia. Udaną aranżację można jednak stworzyć i mniejszym kosztem, dokładnie wybierając poszczególne elementy – drewniane akcenty, luksusowe tkaniny, neutralne barwy. W czym jeszcze tkwi sekret stylu chalet?

Choć u progu lata dominują motywy marynistyczne, nic nie stoi na przeszkodzie, by po szczyptę inspiracji udać się również w góry. To właśnie tam narodził się coraz popularniejszy obecnie styl chalet, będący luksusową wersją aranżacji rustykalnych.

Klasyka z serca gór
Wnętrza chalet bazują na naturalnej, lecz głębokiej kolorystyce, sporadycznie przełamywanej akcentami beżu, bieli
i szarości. Najczęściej wykorzystywane są odcienie brązu, które doskonale korespondują z kamiennymi
i drewnianymi wykończeniami. – Aby aranżacja nie straciła elegancji, zamiast wielu dodatków lepiej wybrać kilka przemyślanych detali. Dekoracje okienne, nie powinny zasłaniać roztaczającego się za oknem widoku, dlatego też najczęściej ograniczają się do samych zasłon, wykonanych z ciężkich, lejących się materiałów. Pasujące do wnętrz chalet tkaniny znaleźć można m.in. w naszej kolekcji sygnowanej nazwiskiem projektanta Pierre’a Cardin – mówi Izabela Bożek z firmy Eurofirany. Całości dopełnią puszyste koce, które z powodzeniem zastąpią ciężkie i kosztowne naturalne skóry oraz futra.

Siła detalu
Pierwotnie jedynym źródłem ciepła w pasterskich chatkach był kominek. Obecnie stanowi on ważny element wnętrz urządzonych w stylu chalet, niemniej nie zawsze można pozwolić sobie na takie rozwiązanie.
Ciekawą i równie efektowną alternatywą będzie fragment ściany wykończony kamiennymi płytkami. Mocując na niej kilka drewnianych półek stworzymy idealne miejsce dla świec i lampionów, które emitować będą równie ciepłe światło, co rozpalony kominek. Dla większej autentyczności wnętrz w stylu chalet można skusić się także na dodatki z pogranicza stylu rustykalnego oraz motywy myśliwskie. Harmonijnym i wysmakowanym uzupełnieniem staną się także solidne i efektowne, lecz proste meble.

Eurofirany.
Eurofirany.
Eurofirany.
Eurofirany.
Eurofirany.
Eurofirany.

poduszki_aranżacja_małe

Eurofirany.
Eurofirany.

sypialnia_aranż_2_małe sypialnia_aranżacja_małe

Więcej o dekoracjach okiennych oraz dodatkach aranżacyjnych marki Eurofirany przeczytać można na www.eurofirany.com.pl oraz na www.facebook.com/firma.eurofirany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ