Styl nowoczesny

0
1506
Prostota, minimalizm, przestrzeń – te trzy słowa najbardziej oddają nowoczesny styl w aranżacji mieszkań czy domów.
Architekci tak projektują nasze wnętrze w tym stylu, aby miały one jak największe wrażenie przestrzenne. Można trochę porównać to do mieszkań typu Loft, czyli pomieszczenia otwarte na resztę pomieszczeń stanowiące jedną integralną całość, jednak podział pomieszczeń zróżnicowany kolorystycznie.

Dominują tutaj meble proste o geometrycznych kształtach oraz wybierane są elementy designerskie.
W nowoczesnym wnętrzu unika się zdobień, wszystkie elementy mają zachwycać formą, proporcją i materiałami. Wybierany do tego stylu materiał to przede wszystkim stal i kamień, ale coraz częściej stosuje się drewno i materiały z tworzywa sztucznego.

Wracając do tematu loftów, z których architekci coraz bardziej czerpią swoje inspiracje dokładamy na ściany i podłogi beton bądź cegłę, ale równie dobrze wyglądają tutaj płytki ceramiczne i drewno.
Bardzo często stosuje się wyraziste kolory ścian ale bardziej przeważa tutaj biel, która zastosowana optycznie powiększy nam pomieszczenie.

Może wszystko to co pokazuje nam wyobraźnia z wcześniejszego opisu wydaję się bardzo nudne, i proste, dlatego do takiego zestawu prostych wnętrz  dodajemy dodatki, które mogą być proste lecz bardziej dekoracyjne. Idealnie do takiego wnętrza będą komponować się czarno-białe fotografie czy designerskie gadżety.
Karolina Guga-Olbrich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ