SUV na miarę współczesności

0
1537

Czym powinien charakteryzować się SUV prawdziwie dobrej jakości? Odpowiedź wydaje się być banalnie prosta. Dobry pojazd tego typu powinien być wyposażony przede wszystkim w rewelacyjny silnik, a także posiadać bogate wyposażenie i świetnie się prowadzić. Taka właśnie jest Mazda CX-5.

Silnik przede wszystkim

Mazda CX5, o której przeczytacie więcej na: http://nowamazda.pl/mazda-cx-5, zdobyła już ogrom nagród w swojej kategorii. Dysponuje ona świetnej jakości silnikiem, który łączy w sobie dwa, wydawać by się mogło, przeciwieństwa. Mimo ograniczonego do minimum spalania (najniższe średnie zużycie ON w teście – 6,4 l/100 km), jego osiągi pozostają nadal imponujące. Mimo iż silnik nie ma największej mocy, bardzo szybko osiąga najwyższe obroty, a tym samym sprawia, że CX5 może poszczycić się prawdziwie niezwykłą dynamiką. Warto również zaznaczyć, że praca silnika jest niezwykle cicha, a połączenie jego działania ze świetnie działającą skrzynią biegów sprawia, że auto prowadzi się w niezwykle przyjemny sposób. Jest to niewątpliwie ogromny komfort, który docenią nawet najbardziej wymagający kierowcy.

 

Przede wszystkim środowisko

Mazda bez wątpienia należy do koncernów, które nie poprzestały na wprowadzeniu kilku „zielonych” modeli samochodów. Swoje działania skierowali w pełni na odnoszącą duże sukcesy technologię SKYACTIV, która została zainstalowana w silnikach i przekładniach, a w swoim działaniu ma na celu zwiększenie oszczędności spalania pojazdu do maksimum. Dzięki temu zabiegowi auto staje się idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących funkcjonalnego i miejskiego auta o sportowej stylistyce. Znaczenie dla zwiększenia oszczędności ma również znaczne obniżenie całkowitej masy pojazdu, który jednak nie zmniejsza jego bezpieczeństwa. Poprzez zastosowanie specjalnych stopów metali, cała konstrukcja auta stała się jednocześnie dużo lżejsza, ale też znacznie bardziej wytrzymała i odporna na uderzenia.

 

To tylko dwie, zdaniem wielu oceniających, główne zalety Mazdy CX5, ale temat zachwytu nad tym pojazdem można jeszcze długo rozwijać. Jego elegancja, oszczędność i wyśmienita jakość, to coś, co jest w stanie docenić każdy, nawet najbardziej krytycznie nastawiony klient. Konkurencja zdecydowanie powinna mieć się na baczności.

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDomowa NUTELLA
Następny artykułOchrona na telefon

ZOSTAW ODPOWIEDŹ