Tej wiosny odkrywaj nieznane miejsca Polski!

0
1596

Wraz z rodzącą się do życia przyrodą wiele osób wybiera się w krótsze lub dłuższe podróże. Miłośnicy dwóch kółek planują już tegoroczne cele wypraw rowerowych. Wszystkim, którzy w tym roku zamierzają aktywnie spędzić wiosenne i  letnie weekendy polecamy wyprawy po nieznanych zakątkach naszego kraju – uwierzcie, że jest co zobaczyć!

Zamiast wybierać się do popularnych, zatłoczonych i przereklamowanych miejsc proponujemy wybrać się do mniejszych miejscowości, w których atrakcji jest co niemiara. Na początek proponujemy zapoznać się z atrakcjami z okolic. Niekiedy nie wiemy jakie urocze miejsca znajdują się w promieniu 50 km od Waszego miejsca zamieszkania. Przykładem zapomnianych przez turystów, lecz uroczych miejscowości są: Spisz, Chorosz, Inowłudź, Dukla, Supraśl, Rydzyna, Kadyny. Jesteśmy pewni, że większość Was nie słyszała o tych miejscowościach, mimo że znajdują się w nich prawdziwe skarby Polski.

Znajdziemy w nich zabytkowe zamki, kościoły zachowane w świetnym stanie, niezniszczone przez działania wojenne. W Radzynie znajduje się w całości zachowany barokowy zamek, ponadto układ miasta w pełni odzwierciedla miasta barokowe. W Brochowie znajduje się kościół obronny, w Choroszczy znajduje się barokowy pałacyk oraz kościół i klasztor w barokowym stylu.

Tego typu miejsc nieznanych, zapomnianych w Polsce jest bardzo dużo. Warto poświęcić więcej czasu na to, by wśród regionalnych przewodników znaleźć miejsca, o których napisano zaledwie 2 lub 3 zdania, gdyż może się okazać, że właśnie to miejsce jest naprawdę wyjątkowym.

W.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ