Wygląd ma znaczenie

0
2647

Czujesz się nieatrakcyjna. Masz nadwagę, tłustą cerę i cienkie włosy. Ludzie wmawiają Ci, że nie tylko wygląd się liczy. Liczą się Twoje pasje, zainteresowania, sposób bycia. To, czym potrafisz skupić wokół siebie uwagę. Cóż, mylą się. A raczej połowicznie mówią prawdę.

Niestety, rzeczywistość przedstawia się nieco inaczej. Faktem jest, że przyciągasz wyglądem, a zatrzymujesz… wnętrzem. Co to oznacza? Jeśli będziesz próbowała poznać kogoś, łapiąc go na opowiadanie o swoim hobby, pasjach i nawet wzbudzisz w nim zainteresowanie, nic z tego. Bo jeśli przyjdziesz na spotkanie nieumalowana, w źle skomponowanej fryzurze lub jej braku, w rozmemłanych ciuchach – przepadłaś z kretesem!
Pierwszy rzut oka warunkuje dalszy rozwój wydarzeń. W większości jesteśmy wzrokowcami. Nie tylko mężczyźni oceniają po wyglądzie. My, kobiety także to robimy! Ile razy zdarzyło Ci się widzieć faceta, którego wizualność komentowałaś? Jestem pewna, że nie raz i nie dwa!
Dlatego postaw na wygląd w pierwszej kolejności. Skoro Ty sama uważasz, że źle czujesz się w swoim ciele, chciałabyś zrzucić, tylko nie wiesz jak, to nie zadawaj bezsensownych pytań – po prostu to zrób! Zacznij się ruszać. Sprawdź internet, znajdź dogodne dla siebie ćwiczenia, może jednak słynna Ewka nie jest taka zła i głupia? Rower, rolki, basen – jest tyle możliwości!

Gdy zobaczysz mniejszą liczbę na wadze, łatwiej będzie Ci przejść do kolejnego punktu metamorfozy – doboru ubrań. Warto czasem zapytać o radę stylistę lub po prostu porozmawiać z dobrą, ale koniecznie szczerą koleżanką, która zna się na modzie i chętnie podpowie, w czym wyglądasz ekstra. Postaw na minimalizm – kup kilka rzeczy, które będziesz zakładać, a nie przechowywać w szafie!

Zrób makijaż. Lekki, niewyzywający. No chyba że lubisz ostrzejsze klimaty, jednak z autopsji wiem, że mężczyźni wolą lekkie muśnięcie pudrem niż tonę podkładu na twarzy swej wybranki.

Ładnie się uczesz. Nie musisz od razu farbować czy na siłę prostować kręcone z natury włosy. Zrób ładną kitkę albo uczesz się inaczej niż zwykle. Sama oceń efekt. Spójrz w lustro. Podobasz się sobie? Możesz ruszać! Teraz przyda się Twój intelekt, poczucie humoru i otwartość na ludzi. Z ładnym wyglądem będzie Ci łatwiej!

Barbara Pyras

ZOSTAW ODPOWIEDŹ